Země plná otroků
Domina Obálka Země plná otroků
Pravda o (vašich) mužích

Kolik po sobě jdoucích dní lze vidět své otroky na televizní obrazovce?

Koupit knihu Přečíst ukázku Facebook
Novinky
www.spoutana.cz

Předmluva

aneb

Boj Ega s Mamonem

 

99% textu této knihy je čistá pravda, 1% není lží, ale polopravdou či pravdou zamlčenou. Týká se totiž jmen či funkcí návštěvníků Madam Dominiky. Některé z nich vídáte v televizi, novinách, správních radách, tramvajích, bankách, rodinných sešlostech či vedle sebe v obýváku.

Lákala nás představa, že bychom jim diskrétně zaslali signální výtisky, což by mohlo mít za následek skoupení celého nákladu knihy ještě před jejím vydáním. Vydělali bychom víc než Viewegh, protože náklad bychom nafoukli jako anální kolík (zvykejte si na v knize přítomné odborné výrazivo), ale zase bychom své příběhy nikomu nepovyprávěli.

A tak zvítězilo literární ego, které nám v kombinaci s principy osvětlenými v kapitole Diskrétnost zabránilo většinu identit zveřejnit, proto jsme jména upravili a funkce zaměnili za jejich rovnocenný ekvivalent.

Taková obvyklá škatulata, jak je znáte ze skutečného světa: z ČT jsme ho dali na Novu, z ODS poslali do ČSSD, z pražského radního udělali brněnského a ze Severočeských dolů přefárali do Jihočeských.

Posledně jmenovaný veksl trošku kalí fakt, že na jihu Čech doly nejsou, ale my zde nejsme kvůli místopisu, nýbrž kvůli příběhům. A těm tato inkognita dovolují hovořit naprostou pravdu…